Optymalizacja procesów biznesowych polega na zawiązywaniu różnych biznes-działań między sobą.
 
Na przykład,
zapytujecie u sklepowej, czym ona teraz zajmuje się. Współpracowniczka odpowiada: "Przygotowuję sklepowe zaświadczenie". Ale na pytanie "Komu je oddaje"?, słyszycie - "Chyba muszę komuś oddawać to zaświadczenie? Ja prosto je składam".
 
W tej sytuacji jest oczywista nieobecność związku wzajemnego między procesami. Toż trzeba optymalizować procesy biznesowe w kompanii. Kierownikowi należy zrozumieć, dlaczego sklepowa dziennie przygotowuje sklepowe zaświadczenie, żeby zgodzić to zadanie z drugimi procesami.
 
Właśnie zerwania w procesach biznesowych zazwyczaj doprowadzają do konfliktów i sporów na zebraniach. Usunąć te zerwania można tylko na poziomie Generalnego Dyrektora. Porozumieć się między managerami można tylko reglamentując wszystkie nieporozumienia.
 
Dla opisu procesów biznesowych na ogol wymaga się od tygodnia do 3-4 miesiące. Jeśli dla procesu koniecznie więcej 4 miesięcy, można mówić o nieprawidłowym przedstawieniu zadania, opisie niepotrzebnych detali. Optymalizacja procesów biznesowych ma szczególne znaczenie dla kompanii z dużą ilością filii, co specjalizuje się na obsłudze mnóstwa klientów. W ich liczbie detaliczne sieci, ubezpieczeniowe kompanie, serwisowe przedsiębiorstwa, duzi branżowi dystrybutorzy. W ich pracy nadaje się znaczenie zachowaniu swojej jakości obsługi przy zwiększeniu ilości filii i wzroście sprzedaży. Jednak sprawić się z tym zadaniem mogą nie wszyscy.
 

Co da optymalizacja procesów biznesowych kompanii?

1
Przejrzystość działalności kompanii. Pojawia się możliwość doskonalenia pracy, trybu opłaty i normowania pracy personelu.
2
Możliwość zrozumianego wyboru procesów, co podporządkowuje się automatyzacji. Automatyzacja jest potrzebna tylko dla procesów, co znacznie wpływają na finansowy wynik i dochód kompanii. Nieprawidłową decyzją będzie początek automatyzacji z drugorzędnych procesów.
3
Współpracownicy potrafią lepiej rozumieć cele kompanii, rośnie sterowność organizacji.
4
Poprawa jakości końcowego produktu. Należy w każdym procesie utrwalać czynniki, które zdolne podwyższać jego jakość.
 
 

Kiedy należy reglamentować procesy biznesowe?

 

Często dziesiątki tysięcy stron opisów procesów biznesowych różnych organizacji okazują się prosto — daremnymi. Po doświadczeniu można stwierdzić – że obowiązkowo jest potrzebna reglamentacja procesów w następnych wypadkach:
 
1
Kiedy trzeba podwyższenie przejrzystości i kontroli nad swoja kompania.
2
Kiedy kierowanie udziela się najemnemu managerowi, przy sprzedaży biznesu albo zmianie kierownika. Od właściciela kompanii jest wymagany opis procesów biznesowych, ponieważ dla dowolnego aktu przekazania jest potrzebny opis tego, co będzie przekazano.
3
W razie wprowadzenia informacyjnych systemów. Od  właściciela firmy wymagany jest opis i reengineering procesów biznesowych swojej kompanii.
4
Przy budowie zintegrowanego holdingu. Na przykład, kompania ze sprzedaży mebli decyduje nabyć meblarstwo, a potem i tartak. Toż podejmuje się decyzja o organizacji pionowej struktury. Dosięgnąć naprowadzenia ustroju w nowej strukturze uda się tylko przy opisie procesów.
5
Dla byłego państwowego przedsiębiorstwa. Z reguły, wszystkie procesy biznesowe w takim wypadku zachowują się wyjątkowo w głowie głównego technologa albo głównego inżyniera jeszcze z radzieckich czasów. Liczba takich współpracowników stopniowo zmniejsza się — i wiedza znika razem z nimi, toż ważnie odnotować ten papier w dokumentach.
 

 

Prezentację

Zamów bezpłatna prezentację i poznaj

Zamów
 • ABBOTT

  Abbott - międzynarodowa kompania, działalność której jests kierowana na poprawę życiu ludzi kosztem opracowania produkcji i technologii w zakresie lecznictwa.  Szeroka gama zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie diagnostyki, urządzenia medycznego, dziecięcego i leczniczego żywienia, a również przyznanych na rynku leków pozwala Abbott służyć ludziom w ponad 150 krajach. W Abbott zatrudniono około 69.000 osób po całym świecie.

 • TEVA

  Firma "Teva Ukraina" jest częścią Teva Corporation, wiodącego międzynarodowego koncernu farmaceutycznego, która specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wprowadzaniu do obrotu leków generycznych i oryginalnych  i substancji farmaceutycznych.

 • EFES

  Efes Ukraina - jednym z liderów ukraińskiego rynku piwa, jest własnością Efes Breweries International i częścią międzynarodowej grupy Efes.

  Efes Ukraina produkuje i importuje na Ukrainę popularne lokalne i międzynarodowe marki piwa: Miller Genuine Draft, REDD'S, «Stary Melnik z beczki», «Żygulowskie rozlivnoe», «Złota Beczka», Velkopopovický Kozel Svetly, Amsterdam Nawigator, Amsterdam Mariner, « Kruzka Swiezego», «Biały Niedźwiedź», «Sarmat», «Żyguli».

 • Ukrlandfarming

  Grupa Ukrlandfarming jest największym na Ukrainie pionowo zintegrowanym agrarnym holdingiem, największym w kraju i ósmym w świecie bankiem urodzajnej czarnoziemowej ziemi placem 653 tys. hektarów.

 • Wszyscy klienci