Wprowadzenie systemu klasy ЕСМ pozwala otrzymać maksymalny efekt od przejścia na elektronowy obieg dokumentów przy minimalnych inwestycjach do IT-infrastruktury.
 

Zabezpieczenie przejrzystości procesów biznesowych 

System ЕСМ klasy pozwala operatywnie śledzić etapy wykonania procesów biznesowych, co czyni całą działalność kompanii absolutnie przejrzystej i kontrolowanej. Poza tym biznes-orientowany mechanizm workflow włącza wszystkie konieczne środki dla nastrajania procesów dowolnej trudności. Wprowadzenie systemu elektronowego przepływu dokumentów pozwala nastroić procesy biznesowe siłami biznes-analityka bez dołączenia dodatkowych fachowców (programistów). Elektroniczny System zarządzania dokumentami staje się potężnym narzędziem biznes-analityka i pozwala zwiększyć efektywność pracy organizacji.
 

Podwyższenie wykonawczej dyscypliny

Na podstawie statystyki 20 procent otrzymanych zadań nie wykonują się odpowiedzialnymi za ich pracownikami. Wprowadzenie systemu obiegu dokumentów nadaje pełną kontrolę wszystkich etapów prac dla kierownictwa, w ten sposób system ЕСМ bezpośrednio wpływa na dyscyplinę współpracowników. Wykorzystując możliwości systemu, kierownik może być pewny w tym, że postawione przed współpracownikami zadania nie będą zapomniane czy niedokonane. W miarę potrzeby (na koniec dnia, roboczego tygodnia, miesiąca) budują się sprawozdania ze wskazaniem przeterminowanych zadań. Na podstawie raportu kierownik inicjuje ustalenia dotyczące analizy przyczyn, na prawienia negatywnych skutków, wyrabianiu środków dla niedopuszczenia tej sytuacji znowu. Zebrawszy dokładną informację (na podstawie faktów) po współpracowniku czy pododdziale, kierownik może zastosować odpowiednie działania naprawcze lub wpływ.
 

Skrócenie kosztów czasu kierowników i współpracowników

System elektronowego obiegu dokumentów przy jakościowym wprowadzeniu skraca tymczasowe koszty praktycznie na wszystkie rutynę operacje z dokumentami – stworzenie, poszukiwanie, uzgodnienie i tak dalej. Dzięki temu u współpracowników wyswobadza się czas dla podjęcia kluczowych prac, co daje duży efekt dla przedsiębiorstwa. Poza tym odbywa się przyśpieszenie obiegu dokumentów i, w skutek, wszystkich procesów w organizacji.
 

Wytok informacji jest niemozliwy

Wytok konfidencjonalnej informacji może spowodować milionowe straty organizacji. W odróżnieniu od tradycyjnego"papierowego" obiegu dokumentów, system klasy ЕСМ zabezpiecza dostęp do dokumentów ściśle zgodnie z przypisywaniem praw użytkownika. Teksty dokumentów mogą być dodatkowo zaszyfrowane za pomocą paroli albo cyfrowych certyfikatów. Wszystkie działania, wyrabiane użytkownikiem nad dokumentem (czytanie, przemiana, podpisanie), protokołują się.
 

Obecność koniecznej informacji "pod ręką"

Przy realizacji procesu skanowania i zaniesienia w ЕСМ-system wszystkich dokumentów (w tej liczbie finansowych), co postępuje, kierownicy otrzymują możliwość operatywnie otrzymywać informację o konieczności opłaty (załadowania). W ogóle z szybkim dostępem do informacji z ERP- systemu kierownik (czy jego podporządkowani współpracownicy) może operatywnie inicjować proces opłaty (załadowania), na przykład rozpatrzenie i uzgodnienie wchodzących rachunków.
Czas na podjęcie decyzji finansowych zmniejsza się zwiększając obroty funduszy.
Przy powstaniu pytań po dostarczeniu (załadowaniu) kierownik może w ciągu sekund odwołać się do elektronowych kopii oryginałów, na przykład w telefonicznej rozmowie z kontrahentem czy kierownikiem/właścicielem biznesu.
 

Maksymalnie efektywne użycie oprogramowania, już ustalonego w kompanii

Część funkcji "ciężkich" i drogich ERP- decyzji mogą być przeniesione w ЕСМ system. Na przykład, uzgodnienie budżetu, zatwierdzenie zapotrzebowania na finansowanie i tak dalej. To pozwoli skrócić koszty na rozszerzenie miejsc pracy "ciężkich" decyzji kosztem użycia systemu klasy ЕСМ.
 

Wzrost konkurencyjnych przewag

Wprowadzenie systemu elektronowego przepływu dokumentów bezpośrednio odbija się na konkurencyjnych przewagach kompanii przed drugimi graczami rynku. Zwiekszuje się szybkość i jakość obsługi klientów kosztem przyśpieszenia ruchu informacyjnych potoków i wyraźnej kontroli wszystkich procesów. Funkcjonowanie nawet dużego przedsiębiorstwa staje się mobilnym i mniej zależy od konkretnych "niezastąpionych" współpracowników.
 
Dla otrzymania tych korzyści ważnie zrobić prawidłowy wybór systemu ЕСМ klasy dla automatyzacji elektronowego obiegu.
 
Wybór i nabycie systemu elektronowego obiegu dokumentów to tylko pierwszy krok na drodze budowy elektronowego obiegu dokumentów w organizacji. Nim system zapracuje i realnie zacznie przynosić efekt, powinien odbyć się proces wdrażania.
 

 

Prezentację

Zamów bezpłatna prezentację i poznaj

Zamów
 • ABBOTT

  Abbott - międzynarodowa kompania, działalność której jests kierowana na poprawę życiu ludzi kosztem opracowania produkcji i technologii w zakresie lecznictwa.  Szeroka gama zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie diagnostyki, urządzenia medycznego, dziecięcego i leczniczego żywienia, a również przyznanych na rynku leków pozwala Abbott służyć ludziom w ponad 150 krajach. W Abbott zatrudniono około 69.000 osób po całym świecie.

 • TEVA

  Firma "Teva Ukraina" jest częścią Teva Corporation, wiodącego międzynarodowego koncernu farmaceutycznego, która specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wprowadzaniu do obrotu leków generycznych i oryginalnych  i substancji farmaceutycznych.

 • EFES

  Efes Ukraina - jednym z liderów ukraińskiego rynku piwa, jest własnością Efes Breweries International i częścią międzynarodowej grupy Efes.

  Efes Ukraina produkuje i importuje na Ukrainę popularne lokalne i międzynarodowe marki piwa: Miller Genuine Draft, REDD'S, «Stary Melnik z beczki», «Żygulowskie rozlivnoe», «Złota Beczka», Velkopopovický Kozel Svetly, Amsterdam Nawigator, Amsterdam Mariner, « Kruzka Swiezego», «Biały Niedźwiedź», «Sarmat», «Żyguli».

 • Ukrlandfarming

  Grupa Ukrlandfarming jest największym na Ukrainie pionowo zintegrowanym agrarnym holdingiem, największym w kraju i ósmym w świecie bankiem urodzajnej czarnoziemowej ziemi placem 653 tys. hektarów.

 • Wszyscy klienci